Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

K12 ÖĞRETİM PROGRAMLARI GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI BÜTÜNCÜL EĞİTİM: TÜRKİYE YÜZYILI MODELİ

K12 ÖĞRETİM PROGRAMLARI GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI BÜTÜNCÜL EĞİTİM: TÜRKİYE YÜZYILI MODELİ

Türkiye Yüzyılı hedefleri çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Bütüncül Eğitim: Türkiye Yüzyılı Modeli Öğretim Programları Geliştirme Çalıştayları"nın ilki 26-29 Ekim 2023 tarihlerinde Ankara Kızılcahamam'da gerçekleştirildi.

26 Ekim Perşembe günü başlayan program geliştirme çalıştayında ana sınıfından 12. sınıfa kadar eğitim öğretim sürecinde uygulanacak öğretim programlarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile ortak bir çalışmayla gerçekleştirildi.  

Öğretim programları ile ilgili çalışmalar öğrencilerin zihinsel, sosyal, duygusal, fiziksel ve ahlaki açıdan çok yönlü gelişimini esas alan "Bütüncül Eğitim Yaklaşımı: Türkiye Yüzyılı Modeli" çerçevesinde yürütülmektedir.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci katılımcılara hitabında; Türkiye Yüzyılı bağlamında Millî Eğitim Bakanlığının rolü, yetiştirilecek insan modeli, nesillerin inşası ve program geliştirme çalışmalarına verilen ehemmiyet gibi konu başlıklarına yönelik Bakanlık olarak yaptıkları çalışmaları ve Bakanlığın hedeflerini paylaştı. 

Genel Müdürümüz Prof. Dr. Zarife Seçer ve Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu da açılış programındaki hitaplarında çalıştayın amacı, öğretim programının çerçevesi ve çalışmaların hedefleri konularında bilgilendirmelerde bulundular. 

27 Ekim Cuma günü Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İşleyen tarafından ziyaret edilen "Bütüncül Eğitim: Türkiye Yüzyılı Modeli Öğretim Programları Geliştirme Çalıştayı" 29 Ekim Pazar günü yapılan değerlendirmelerin ardından tamamlandı.

Toplamda dört program olarak planlanan "Bütüncül Eğitim: Türkiye Yüzyılı Modeli Öğretim Programları Geliştirme Çalıştayları"nın ikincisi 17-19 Kasım 2023 tarihlerinde Ankara Kızılcahamam'da gerçekleştirilecek.

06-11-202306-11-202306-11-2023

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.