Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

K12 Öğretim Programları Geliştirme Çalıştayı Bütüncül Eğitim: Türkiye Yüzyılı Modeli

K12 Öğretim Programları Geliştirme Çalıştayı Bütüncül Eğitim: Türkiye Yüzyılı Modeli

Türkiye Yüzyılı hedefleri çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Bütüncül Eğitim: Türkiye Yüzyılı Modeli Öğretim Programları Geliştirme Çalıştayları"nın ikincisi 17-19 Kasım 2023 tarihlerinde Ankara Kızılcahamam'da gerçekleştirildi.

17 Kasım 2023 Perşembe günü başlayan program geliştirme çalıştayında ana sınıfından 12. sınıfa kadar eğitim öğretim sürecinde uygulanacak öğretim programlarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile ortak bir çalışmayla gerçekleştirildi. Bu çalışmaya Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığından uzmanlar, illerde bulunan ders kitabı yazım komisyonlarındaki yazarların bazıları da yer aldılar. Bu süreçte akademisyenler, ölçme ve değerlendirme uzmanları, program geliştirme uzmanları, rehberlik uzmanları, ders kitabı yazarları, öğretmenler hep birlikte çalışmak için bir araya geldiler. 

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Sayın Ömer Faruk Yelkenci katılımcılara hitabında; Türkiye Yüzyılı bağlamında Millî Eğitim Bakanlığının rolü, yetiştirilecek insan modeli, nesillerin inşası ve program geliştirme çalışmalarına verilen ehemmiyet gibi konu başlıklarına yönelik Bakanlık olarak yaptıkları çalışmaları ve Bakanlığın hedeflerini paylaştı. 

Genel Müdürümüz Prof. Dr. Sayın Zarife Seçer, Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Halil İbrahim Topçu ve  Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Sayın Ahmet İşleyen de açılış programındaki hitaplarında çalıştayın amacı, öğretim programının çerçevesi ve çalışmaların hedefleri konularında bilgilendirmelerde bulundular. 

23-11-202323-11-202323-11-2023

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.