Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Matematik Seferberliği Kapsamında "Temel Eğitim Matematik Materyallerinin Dijitalleştirilmesi Projesi Çalıştayı" Düzenlendi

Matematik Seferberliği Kapsamında

Matematik dersini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak ve öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği çalışmaları devam etmektedir.

Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ, akademisyenler, alan uzmanları ve farklı illerden gelen öğretmenlerin katılımıyla Temel Eğitim Matematik Materyallerinin Dijitalleştirilmesi Projesi Çalıştayı yapılmaktadır.

Söz konusu çalıştayda Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ; Matematik Seferberliği sürecinin sadece materyal üretmek, dağıtmak ve etkinlik geliştirmekten ibaret olmadığını, öğretmen eğitimleri, aileleri bilgilendirme faaliyetleri, etkileşimli dijital içerikler, oyunlar ve çizgi film yapımı gibi faaliyetler içerdiğini belirtti.

Çalıştay'da okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademesine ait 60 adet matematik materyalinin tanıtım videosu, bu materyallere ilişkin uygulama senaryoları ile birlikte öğrencilerimizin matematiği oyun tadında öğrenmelerini sağlayıp, hayal güçlerini geliştirerek kazanım ve beceri elde etmeleri amacıyla etkileşimli içerikler hazırlanacaktır.

Tamamlanan bu çalışmalar https://matematik.eba.gov.tr/ internet adresinde yayınlanacak ve tüm öğrencilerimiz etkili ve eğlenceli bir platformda matematikle buluşacaktır.

03-10-2022

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.