Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Medya Okuryazarlığı Programı Tanıtım Semineri Başladı

Medya Okuryazarlığı Programı Tanıtım Semineri 31 Ağustos- 4 Eylül 2015 tarihleri arasında 81 ilimizden katılan öğretmenler ile Antalya Muratpaşa Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde başlamıştır.
Medya Okuryazarlığı Programı Tanıtım Semineri Başladı

          İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi’nin seçmeli dersler bölümünde yer alan ve 7 veya 8. sınıflarda okutulmakta olan Medya Okuryazarlığı dersine ait öğretim programı Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu arasında imzalanan “İlköğretim Öğrencilerinde Medya Okuryazarlığı Bilincinin Geliştirilmesi ve Medya Okuryazarlığı dersine yönelik İşbirliği Protokolü” kapsamında güncellenmiş ve programa uygun öğretim materyali de hazırlanarak 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren uygulamaya konulmuştur.

         Medya Okuryazarlığı Dersi’nin Öğretim Programı ile Öğretim Materyali’nin tanıtımını yaparak söz konusu dersin okullarımızda etkili ve verimli bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla 31 Ağustos- 4 Eylül 2015 tarihleri arasında 81 ilimizden katılan öğretmenler ile Antalya Muratpaşa Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleştirilecek olan hizmet içi eğitim faaliyeti başlamıştır.

          Söz konusu Hizmet içi Eğitim Faaliyetinin açılışına Genel Müdürlüğümüzden Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Sayın Dr. Elif BAKAR ile ilgili personel ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu temsilcileri katılmıştır. Daire Başkanı Dr. Elif BAKAR, Medya Okuryazarlığı dersinin önemine ve derslerin etkili ve verimli bir şekilde işlenmesi için öğretmenlerin rolüne ilişkin açıklamalarda bulunmuştur.

          Hizmet içi eğitim faaliyetinde verilecek dersler için Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesinden Prof. Dr. Nezih ORHON, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Betül ULUKOL, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden Prof. Dr. Nilüfer PEMBECİOĞLU, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden Doç. Dr. Sait TÜZEL, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir ÇAKMAK, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Adnan ALTUN eğitim görevlisi olarak yer almıştır.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.