Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE ADALET BAKANLIĞI TEMSİLCİLERİ, HUKUK VE ADALET DERSİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ…

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı yetkilileri öğrencilerde hukuk bilincinin geliştirilmesi amacıyla program ve materyale yönelik çalışmalar planlamak amacıyla bir araya geldi.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE ADALET BAKANLIĞI TEMSİLCİLERİ, HUKUK VE ADALET DERSİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ…

Bakanlığımızın ve özellikle Genel Müdürlüğümüzün yükümlülüklerinin bulunduğu çeşitli stratejik planlar ile eylem planları da dikkate alınarak eğitimde niteliği artırma çalışmaları kapsamında 21. yüzyıl becerilerini kapsayan, millî ve manevi değerleri benimseyen, yaşamla ilişkilendirilebilir sadelikte olacak şekilde öğretim programlarının güncellenmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda gerçekleştirilen Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu 6. veya 7. sınıflarında seçmeli ders olarak okutulmakta olan “Hukuk ve Adalet Dersi Öğretim Programı” güncellenmiş olup dersin etkili ve verimli şekilde işlenmesinde önemli bir faktör olan kitap hazırlığına yönelik çalışmalar başlatılmıştır.

 

Programların uygulanmasında önemli bir yeri olan ve öğretmenlerle öğrencilerimizin kullanımına sunulan kitapların programlarda olduğu gibi yenilikçi anlayışla hazırlanması çalışmaları hızlandırılmıştır. Söz konusu çalışma kapsamında hem akademik hem de sosyal anlamda daha fazla katkı yapacağı düşüncesiyle Hukuk ve Adalet Dersi Öğretim Programı ve materyali çalışmaları için Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı temsilcileri, akademisyenler, öğretmenler, hukukçular ve Genel Müdürlüğümüz temsilcilerinin katıldığı toplantı 15 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

 

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU ile Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Alpaslan AZAPAĞASI’nın da katıldığı toplantıda öğrencilere temel becerilerini geliştirmeyi dikkate alacak şekilde değerler eğitiminin de ön planda tutulduğu, hukuk ve adalet bilincinin yaşantısal hale getirildiği farklı bir tarzda olmak üzere öğretim programına uygun kitap hazırlanması konusunda fikir birliğine varılarak gerekli teknik detaylar görüşülmüştür.

 

Toplantı çalışmanın güzel bir şekilde tamamlanmasına yönelik iyi dilek ve temennilerle tamamlanmıştır.

 

16-06-2017

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.