Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü arasında “Ben Geleceği Çiziyorum” adlı İş Birliği Anlaşması imzalanmıştır.

Proje ile ülkemizin sahip olduğu tarım alanları su kaynakları ve bitki besin ürünlerinin bilinçsizce kullanımı sonucu meydana gelebilen olumsuzlukların önüne geçmek, ülkemizi emanet edebileceğimiz genç kuşakların geri dönüşümü ve sürdürülebilirliği olmayan doğal kaynaklarımızın korunması ve kullanımı ile ilgili duyarlı olmasını sağlamak hedeflenmektedir.  
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü arasında “Ben Geleceği Çiziyorum” adlı  İş Birliği Anlaşması imzalanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Funda KOCABIYIK ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Masum Burak’ın katılımıyla “Ben Geleceği Çiziyorum”adlı  İş Birliği Anlaşması imzalanmıştır.

 

Proje ile ülkemizin sahip olduğu tarım alanları su kaynakları ve bitki besin ürünlerinin bilinçsizce kullanımı sonucu meydana gelebilen olumsuzlukların önüne geçmek, ülkemizi emanet edebileceğimiz genç kuşakların geri dönüşümü ve sürdürülebilirliği olmayan doğal kaynaklarımızın korunması ve kullanımı ile ilgili duyarlı olmasını sağlamak amacıyla 30 Büyükşehir il sınırları içerisinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul öncesi ve ilkokul 1., 2., 3., ve 4. sınıf öğrencilerine ve dolaylı yararlanıcılar olarak da öğrencilerin, öğretmen ve ebeveynlerine yönelik eğitim ve etkinlik faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda;

 

30 Büyükşehirdeki tüm okul öncesi 1.,2.,3., 4. sınıf öğrencilerine yönelik okullarda izlettirilmek üzere toprak ve su temalı yap boz ve boyama kitapları ve bunun yanı sıra öğretmen ve ebeveynler için de el kitabı ve broşür hazırlanıp dağıtılacaktır. Ayrıca okul öncesi ve 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik okullarda izlettirilmek üzere animasyon film hazırlanması, TRT ekranlarında yayınlatılmak üzere öğrencilerin ders saatleri dikkate alınarak, çizgi film ve  animasyon filminin hazırlanması, toprak ve su temalarını içeren iki ayrı kamu spotunun hazırlanması, 30 Büyükşehirin tamamında “Geleceği Çizen Çocuklar” hatıra ormanının kurulması, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerine ve okullara konu ile ilgili afiş ve broşürlerin dağıtılması Devlet Tiyatrolarında toprak ve su temalı tiyatro oyununun sahnelenmesi temalarla ilgili resim yarışmaları düzenlenmesi bu etkinliğin haziran ayının ilk haftası kutlanan “Toprak Bayramı”na denk gelecek şekilde yapılması gibi faaliyetlerin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

 

Projenin hayata geçirilmesi için 30.06.2015 tarihinde Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü toplantı salonunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı adına Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Masum Burak ve Milli Eğitim Bakanlığı adına Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Funda KOCABIYIK arasında İş Birliği Anlaşması imzalanmıştır.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.