Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Okul Öncesi Eğitim ve Geçici Koruma Altındaki Çocukların Eğitimi Konularında Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü´nün UNICEF´in katkılarıyla organize ettiği okul öncesi eğitimdeki son durum ve ülkemizde bulunan geçici koruma altındaki yabancı çocukların eğitimleri konusunda genel kapsamda değerlendirme toplantıları gerçekleştirilmiştir.  
Okul Öncesi Eğitim ve Geçici Koruma Altındaki Çocukların Eğitimi Konularında Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

        22-23 Aralık tarihlerinde İstanbul´da gerçekleştirilen toplantıların açılış konuşmasını yapan Genel Müdürmüz Sayın Funda KOCABIYIK, özellikle okul öncesi eğitimde gelinen son nokta  hakkında bilgi vermiş, yapılan mevzuat değişikliği ve alınan önlemler doğrultusunda geçen yıla göre 100.000´e yakın çocuğun daha okullaşmasının hedeflendiği  belirtilmiştir.

         Toplantıya katılan Müsteşar Yardımcısı Sayın Yususf BÜYÜK ise, şehir merkezlerinde ve Geçici Koruma Merkezlerinde barındırılan çocuklara okul öncesinden lise sona kadar her kademede eğitim hizmeti verildiğini, bu konuda Mili Eğitim Müdürleri olarak yapılması gerekenleri açıkladı.

        Okul Öncesi Eğitimde Denetim  konusunda sunum yapan,  Rehberlik ve Denetim Başkanı Sayın Atıf ALA da konu hakkında il ve ilçe yöneticilerine gerekli bilgilendirmelerde bulundu.

       İki ayrı oturum halinde devam eden toplantılarda okul öncesi eğitimde il ve ilçe bazlı değerlendirmeler yapılmış,Temel Eğitimi ilgilendiren diğer konularda da bilgilendirme çalışmalarına yer verilmiştir.

 

 

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.