Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Uygulama Yönergesi Yayımlandı

Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğinin tespit edilerek geliştirilmesi amacıyla yapılacak çalışmalara kaynaklık etmesi için Genel Müdürlüğümüzce geliştirilen “Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Sistemi”nin 2014-2015 Mart ayında yurt genelindeki tüm resmi okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında açılması planlanmıştır. 
Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Uygulama Yönergesi Yayımlandı

     İlköğretim kurumlarında sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğinin tespit edilerek geliştirilmesi amacıyla yapılacak çalışmalara kaynaklık etmesi için Genel Müdürlüğümüzce geliştirilen İlköğretim Kurumları Standartları Sistemi (İKS) 2010-2011 eğitim öğretim yılında yurt genelindeki tüm İlköğretim kurumlarına açılmıştır.

     6287 sayılı Kanun’un yürürlüğe girmesi ve Bakanlık nezdinde yapılan diğer çalışmalar ile İKS’nin uyumsallaştırılması amacıyla İlköğretim Kurumları Standartları Modülünde ihtiyaç duyulan güncellemeler başlatılmış olup yapılan güncellemelerde okul öncesi eğitim kurumları ve imam hatip ortaokulları da sisteme dahil edilmiştir.

     Güncellemeler sonrasında çalışmanın kapsamı değişikliğe uğradığından dolayı “İlköğretim Kurumları Standartları” adı "Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları" olarak değişmiştir. 2014-2015 Mart ayında yurt genelindeki tüm resmi okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında açılacak olan sistemin uygulamasına esas olacak 25/12/2014 tarih ve 6928377 makam oluru ile yürürlüğe giren “Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Uygulama Yönergesi”ne ulaşmak için  TIKLAYINIZ 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.