Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Okula Uyum Programı Uygulamasına Yönelik Uyum Program ve Etkinlik Örnekleri

Okula uyum sürecinde yapılabileceklere ilişkin olarak Okula Uyum Programı, Okullarımızın Zilini Mutluluğa Çalalım... kılavuzu ile Okula Uyum Programı Veli Bilgilendirme Çalışmaları'na yönelik resmi yazı 81 il valiliğine gönderilmiştir. 
Okula Uyum Programı Uygulamasına Yönelik Uyum Program ve Etkinlik Örnekleri

2019-2020 eğitim öğretim yılında 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde 2 gün şeklinde okul öncesi, ilkokul 1. sınıf ve ortaokul 5. sınıflarda başlatılacak olan Uyum Programı'nın "2023 Eğitim Vizyon Belgesi"nde yer alan tüm hususlarla birlikte değerlendirilerek belirtilen esaslar doğrultusunda uygulanmasına ilişkin yazı ile "Okul Öncesi Uyum Program ve Etkinlik Örnekleri, İlkokul 1. Sınıf Uyum Program ve Etkinlik Örnekleri, Ortaokul 5. Sınıf Uyum Program ve Etkinlik Örnekleri" kılavuzları hazırlanmıştır.

Ayrıca okula uyumun sadece çocukları değil velileri de kapsayan bir organizasyon şeklinde gerçekleştirilmesi, velilerin okula uyum süreci ile ilgili olarak bilgilendirilmesi ve yapılacak çalışmalara onların da dâhil edilmesi, okul yönetimi ile rehberlik öğretmenlerinin iş birliği içinde gerekli önlemlerin alınması, gerekli görülmesi hâlinde illerdeki üniversitelerin ilgili bölümlerinde görev yapmakta olan akademisyenlerden de destek alınabileceği, okula ve öğrenmeye uyumun hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirileceği süreç odaklı çalışmaların yapılması hususlarında öneriler hazırlanmış olup aşağıdaki Program ve etkinlik örnekleri 81 il valiliğine resmi yazı ile gönderilmiştir.

 

1. Okula Uyum Programı Resmi Yazı İçin Tıklayınız.

2. Okul Öncesi Uyum Program ve Etkinlik Örnekleri İçin Tıklayınız.

3. İlkokul 1. Sınıf Uyum Program ve Etkinlik Örnekleri İçin Tıklayınız.

4. Ortaokul 5. Sınıf Uyum Program ve Etkinlik Örnekleri İçin Tıklayınız.

5. Okula Uyum Programı Veli Bilgilendirme Çalışmaları Resmi Yazı İçin Tıklayınız.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.