Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Ortaokul Öğrencilerine Yönelik X. Matematik ve Fen Bilimleri “Bu Benim Eserim Proje Yarışması” final sergisi ve ödül töreni yapıldı.

Bakanlığımız ve TÜBİTAK iş birliğinde yürütülen “Ortaokul Öğrencilerine Yönelik X. Matematik ve Fen Bilimleri “Bu Benim Eserim Proje Yarışması”nın final sergisi ve ödül töreni 2-4 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 02 Haziran 2015 tarihinde Müsteşar Yardımcısı Yusuf BÜYÜK’ün katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenini takiben 03 Haziran 2015 tarihinde sergilenen eserlerden dereceye girenlere 4 Haziran 2015 tarihinde törenle ödülleri verilmiştir.
Ortaokul Öğrencilerine Yönelik X. Matematik ve Fen Bilimleri “Bu Benim Eserim Proje Yarışması” final sergisi ve ödül töreni yapıldı.

Ödül töreni Temel Eğitim Genel Müdür Vekili Sayın Zeynep ÖÇGÜDER ve Bakanlığımızın üst düzey yöneticileri ile İl/ilçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin temsilcilerinin katılımıyla Ankara Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilmiştir.

BBE Final sergisinde proje yarışmasına katılıp Türkiye finaline kalan 36 matematik 36 Fen Bilimleri alanında olmak üzere toplam 72 proje sergilenmiştir. TÜBİTAK tarafından görevlendirilen jüri üyeleri 2 gün boyunca projeleri değerlendirerek Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında ayrı ayrı ilk üç dereceye giren 6 projeyi belirlemişlerdir.

Başkent Öğretmenevinde yapılan ödül töreninde Türkiye genelinde:

* Matematik alanında;

• Birinciliği; Nevşehir’den Kalaba Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan “ALTIGENSEL ŞİFRELEME” projesi ile GÜLSÜN ÇELİK,

• İkinciliği; İzmit Bilim ve Sanat Merkezinden “İZO ÜÇGEN ÖNERİSİ” projesi ile HÜSNA AYSU KAYA,

• Üçüncülüğü; Iğdır Ş. Öğretmen Şevki Akgün Ortaokulundan “ÜÇGENLER TERSDÜZ OLDU” projesi ile İBRAHİM ÖZCAN

* Fen Bilimleri alanında;

• Birinciliği; Adana Genç İşadamları Derneği Ortaokulundan “TOPRAGIM SUYA BESINE HASRET KALMASIN” projesi ile AYBİKE BOZOK,

• İkinciliği İzmir Özel Bahçeşehir Ortaokulundan “ROBOTLARLA EĞİTİM” projesi ile ARİF KEREM DAYI,

• Üçüncülüğü; Konya Yazır Şehit Osman Küçükdillan Ortaokulundan ECOSORB YERİNE YUKOSORB KULLAN, PARAN CEBİNE KALSIN SUYUN BİTKİNE projesi ile MUAMMER TAŞÇI kazanmışlardır.

Dereceye giren öğrenci ve danışman öğretmenlerine para ödülü verilmiştir. Ayrıca finale katılan proje sahibi öğrenci ve danışman öğretmenlerin her birine taşınabilir harici bellek ile katılım belgeleri de verilmiştir.

Ödül alan proje sahibi öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

  

   

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.