Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

"Bir Düşün Sen" Millî Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışması Türkiye Sergisi ve Ödül Töreni gerçekleştirildi.

"Bir Düşün Sen" Millî Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışması Türkiye Sergisi ve Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Genel Müdürümüz Dr. Cem Gençoğlu’nun da katılımıyla, Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliğinin iş birliğiyle düzenlenen, "Bir Düşün Sen" Millî Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışması Türkiye Sergisi ve Ödül Töreni gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan öğrencileri ve onlara rehberlik eden öğretmenleri tebrik ederek konuşmasına başlayan Yılmaz, yarışma ile öğrencilerin günlük hayatta karşılaştıkları teknoloji ve tasarım problemlerinin çözümüne ilişkin sorumluluk duygusu kazanmalarını, fikir üretmelerini, özgür ve yenilikçi düşünme becerileri kazanmalarını istediklerini dile getirdi.

  

Türkiye´nin petrol, doğalgaz zengini bir ülke olmadığını ancak ülkenin satın alma gücü paritesi bakımından dünyanın 13. büyük ülkesi olduğunu ve dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olma hedefinin bulunduğunu vurgulayan İsmet Yılmaz, "Bunun için düşünen, sorgulayan, düşündüğünü tasarlayan, tasarladığını üreten, ürettiğini geliştiren, halkının, milletinin hizmetine sunan gençlere ihtiyacımız var. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillere ihtiyacımız var. Biz bu neslimizin böyle olduğuna inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Bakanımız İsmet Yılmaz ve Bakan Faruk Özlü dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi ve tasarımların yer aldığı stantları gezdiler.

 

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğinde, ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen "Bir Düşün Sen" Millî Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışması Türkiye sergisinde, aralarında millî otomobilin de bulunduğu tasarımlar yer aldı.

 

15-05-201815-05-201815-05-2018

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.