Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

"Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi”nin Açılış Merasimi Sayın Bakan Yardımcımız Orhan ERDEM’in Katılımı İle Gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, TRT Genel Müdürlüğü ve DSİ ortaklığında yürütülen, Avrupa Birliği tarafından fonlanan “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi”nin açılışı gerçekleştirildi.
 "Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi”nin Açılış Merasimi Sayın Bakan Yardımcımız Orhan ERDEM’in Katılımı İle  Gerçekleştirildi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün ana faydalanıcı, TRT ve Bakanlığımızın da faydalanıcı olduğu “Su Elçileri Eğitimi ve Farkındalığın Artırılması Projesi” Genel Müdürlüğümüzce yürütülmeye başlanmıştır. Projenin genel amacı Türkiye’de çevre koruma ve suyun sürdürülebilir kullanımına katkı sağlamak olup proje ile çevre koruma ve su kaynaklarının etkili ve makul olarak kullanılması ile ilgili farkındalık artırma faaliyetlerini uygulamak hedeflenmektedir.

Projenin hedef grubunu okul çağındaki çocuklar (okul öncesi, ilkokul ve ortaokul), genç bireyler ve öğretmenler oluşturmaktadır. 

Proje 3 akarsu havzasında (Konya Kapalı Havzası, Batı Akdeniz ve Doğu Karadeniz Havzaları), 19 pilot ilde (Antalya, Burdur, Denizli, Muğla, Ordu, Rize, Giresun, Gümüşhane, Sivas, Artvin, Trabzon, Aksaray, Ankara, Isparta, Mersin, Karaman, Nevşehir, Niğde, Konya)  uygulanacaktır.  

 

23-02-201723-02-2017

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.