Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklemesi Teknik Destek Projesi Kapanış Programı

SİROMA “Kapanış Konferansı ve Resim Yarışması Ödül Töreni” gerçekleştirildi.  “Kapanış Konferansı ve Resim Yarışması Ödül Töreni”ne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan KAYA,  Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer YILDIZ, Ferda YILDIRIM, Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem GENÇOĞLU, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL, Daire Başkanları ve Proje Temsilcileri katıldı. 
Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklemesi Teknik Destek Projesi Kapanış Programı

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı 4. Bileşeni (AB IPA 4 kapsamında yürütülen projenin Kapanış Konferansında açılış konuşmalarını yapan Sayın KAYA, “SİROMA” Projesi´nin, Roman vatandaşlara yönelik açılım politikalarına da önemli katkılar sağladığını belirtti ve ardından proje kapsamında yapılan hizmetlere ilişkin bilgi verdi.

 

Proje faaliyetleri ve sonuçlarının ayrıntılı paylaşıldığı törende proje pilot okullarında öğrenim gören öğrencilerin katıldığı "İşte Hayalim Gelecekteki Mesleğim" temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Bakan KAYA tarafından verildi.

 

Kasım 2015 yılında başlayan ve Genel Müdürlüğümüz uhdesinde yürütülmekte olan projenin süresi 24 ay olup Ankara, Adana, Balıkesir, Hatay, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Manisa, Mersin ve Tekirdağ illerinde 14 ortaokul 30 ilkokul olmak üzere toplam 44 pilot okulda uygulanmaktadır.

 

Amacı hedef gruplara daha nitelikli eğitim, sağlık, istihdam, sosyal koruma ve sosyal yardım hizmetleri sunmak olan SİROMA Proje ile kamu kurumlarının ve hizmet sağlayıcıların kurumsal kapasitesinin arttırılmasını hedeflenmektedir.

 

Söz konusu proje ile çocukların okul öncesi, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması, akademik başarılarının iyileştirilmesi ile okula devam oranları artırılarak aynı zamanda sağlık konusunda farkındalık geliştirmelerini sağlamak amacıyla çeşitli aktiviteler gerçekleştirilmiştir.

 

      “SİROMA Projesi İle Ders Dışı Eğitim Materyalleri Geliştirildi. ”

 

Söz konusu proje ile öğrencilerin okula devamlarının arttırılmasını sağlamak, çok yönlü gelişimlerini destelemek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda faaliyetlere katılımlarını desteklemek amacıyla çeşitli faaliyetler gerçekleştirilmiştir.

Bu faaliyetler arasında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ve bu öğrencilerin öğretmenleri için “Ders Dışı Eğitim Materyalleri” geliştirilmiştir. Taslak Materyaller 6 farklı modül içeriği ile hazırlanmış olup pilot uygulaması yapılacaktır. 

 

02-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-2017

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.