Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

"Şehrin Akıllı Çocukları" ile Çocuklar Trafikte Daha GüvendeMillî Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, TÜVTÜRK ve Fundacion Mapfre iş birliğiyle yürütülen ve çocukların trafikte güvenli davranış geliştirmelerini ve geleceğin şehirlerine akıllı trafik çözümleri tasarlamalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen "Şehrin Akıllı Çocukları Projesi" kapsamında 28 Şubat 2024 tarihinde Arjantin İlkokuluna ziyaret gerçekleştirilmiştir. 

Şehrin Akıllı Çocukları Projesi İş Birliği Protokolü Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, İstanbul, Konya, Malatya, Mersin, Samsun ve Siirt illerindeki 4. sınıf öğrencileri ve bu öğrencilerin öğretmen ve velilerini kapsamaktadır. Protokol kapsamında her yıl çeşitli faaliyetler yapılarak, 3.000 öğretmene, ilkokul 4. sınıf seviyesinde 90.000 öğrenciye ve 180 binden fazla veliye ulaşılmıştır. Projeyle daha fazla öğrenciye ulaşılarak, öğrencilerin eleştirel düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve bilgi-farkındalık düzeylerinin artırılması hedeflenmektedir.

Proje kapsamında, Ar-Ge Projeler Daire Başkanı Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, TÜVTÜRK,  Fundacion Mapfre ve Benchmark yetkililerinin katılımıyla pilot okullardan biri olan Arjantin İlkokulu ziyaret edilmiştir. 4. sınıf öğrencilerinin yer aldığı sınıfta proje etkinliklerinin işlenişine eşlik edilerek, dersin öğretmeni ve öğrencilerle yapılan görüşmeler ile projenin etkileri sahada gözlemlenmiştir. Ziyaret kapsamında gerçekleştirilen yaya geçidi kullanımı etkinliği ile de proje eğitimlerinin pratikteki hayata yansıması hep birlikte deneyimlenmiştir.

Öte yandan "Dilimizin Zenginlikleri" adlı projede cümle ve afiş çalışmalarıyla derece yapan öğrenci ve öğretmenlere özverili çalışmalarından dolayı başarı dileklerinde bulunuldu.

01-03-202401-03-2024

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.