Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın

Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan "Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği" iş birliği protokolü kapsamında Türkiye’de özellikle sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler, tüm illerde öğretmenleri rehberliğinde sinemaya gitmeye başladı.
Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın

Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan "Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği"  iş birliği protokolü kapsamında Türkiye’de sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler, tüm illerde öğretmenleri rehberliğinde sinemaya gitmeye başladı.

Temel eğitim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunan proje,  Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği ortaklığıyla yürütülüyor. Projeyle, sinema salonlarında ücretsiz film gösterimi yapılarak genç neslin kültür-sanat hayatına katılımı ve sinema kültürünün yaygınlık kazanmasına katkı sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca projeyle ülke genelinde yer alan ve özellikle sinemaya gidemeyen 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin etkinlikten faydalanması hedefleniyor. Proje kapsamında; Türkiye Belediyeler Birliği tarafından öğrencilerin sinemalara ulaşımlarını sağlanmakta, Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinesinde ise sinema salonlarını organize edilmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş´un katılımlarıyla öğrencilerle birlikte projenin başlatılması kapsamında, Beyoğlu Emek Sinemasında,  29 Eylül 2017 tarihinde Türkiye´nin Oscar adayı olan "Ayla" filmini izlemişti. Ardından Türkiye’de eş zamanlı olarak öğrenciler sinemalara gitmeye başladı. Proje, 23 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek. Yüzbinlerce öğrencinin arkadaşlarıyla birlikte ücretsiz film seyretme olanağı sunan ve öğrencilerin ağzından  “En güzel proje” olarak ifade edilen projeye,  öğrenciler tarafından yoğun ilgi duyuluyor.

 

08-11-201708-11-201708-11-201708-11-2017

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 55 02 / 413 13 27 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.