Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

SOSYAL ETKİNLİKLER ÇALIŞTAYI YAPILDI

Genel Müdürlüğümüz Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Dairesi Başkanlığı tarafından 14-16 Mart 2017 tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam’da 3 gün süreyle Sosyal Etkinlikler Çalıştayı düzenlendi.
SOSYAL ETKİNLİKLER ÇALIŞTAYI YAPILDI

Genel Müdürlüğümüz Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Dairesi Başkanlığı tarafından 14-16 Mart 2017 tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam’da 3 gün süreyle Sosyal Etkinlikler Çalıştayı yapıldı.

İlk aşamada Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokul öğrencilerimizin katıldığı bilimsel, kültürel, sosyal, sportif, sanatsal ve toplum hizmeti çalışmalarının kayıt altına alınması amacıyla hazırlanan sistemin pilot uygulamasından önceki son düzenlemelerin yapıldığı çalıştaya Kültür Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Dairesi Başkanlığı, Ölçme – Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, üniversitelerimizin ölçme ve sosyal bilimler alanlarından akademisyenler ve illerimizden öğretmenlerimiz katılmıştır. Çocuklarımızın mutlu olacakları seçimler yapmalarını sağlayacak bir izleme sistemi kurularak bireysel gelişimleri ve mesleki seçiminde rehberlik yapacak, bir üst öğrenimde anlamlı veriler ışığında doğru tercihler yapmalarına yardımcı olacak bir sistem kurulması amaçlanmıştır.

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.