Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi´nin kapanış konferansı yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı, DSİ ve TRT Genel Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen ve Avrupa Birliğince finanse edilen "Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi"nin kapanış konferansı yapıldı.
Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi´nin kapanış konferansı yapıldı.

     Programda konuşan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem bireyin çevre konusunda küçük yaştan başlayarak önce ailede sonra okulda eğitilmesi gerektiğine değindi. Suyun medeniyetler için büyük öneme sahip olduğunu belirten Erdem, büyük uygarlıkların su kenarlarında kurulduğunu ve teknolojinin ilerlemesiyle sudan faydalanma seviyesinin arttığını belirtti.    

    "Su Elçileri" projesi aracılığıyla hayat için en önemli madde olan suyun, ülkenin eğitim gündeminde tutulduğunu ifade eden Erdem: ‘’hayat ve inanç felsefesi olarak suya gereken önemi vermeliyiz, huyumuz suyumuz olmalıdır." diyerek konuşmasını sonlandırdı.      

    Daha sonra katılımcılara proje boyunca yapılan faaliyetlere ilişkin görüntüler, farklı mecralarda yayımlanan kamu spotları ile "Su Elçileri Belgeseli" izlettirildi.       

     Bu yılın ocak ayında başlayan ve 2 milyon 349 bin avro bütçeli projenin hedef kitlesi ilk, orta ve üniversite öğrencileri ile gençler, öğretmenler ve anneler olarak belirlendi. Türkiye´de çevrenin korunması, akılcı su kullanımının sürdürülebilirliğine katkıda bulunmayı hedefleyen proje kapsamında çocukların ve gençlerin farkındalığı arttırılırken, pilot üç bölgede Bakanlığımızca yaklaşık 40 bin kişinin bilgilendirilmesi sağlandı. Proje kapsamında ayrıca su kullanımı ve çevrenin korunması hakkında ulusal ve uluslararası kamuoyuna yönelik farkındalık arttırıcı iletişim kampanyaları düzenlendi.

06-12-201706-12-201706-12-201706-12-2017

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.