Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Sürdürülebilir Yaşam için Eğitim Projesi "Modül İnceleme ve Etkinlik Geliştirme Çalıştayı" Antalya İlinde Gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir Yaşam için Eğitim Projesi

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile UNICEF işbirliğinde hayata geçirilen "Sürdürülebilir Yaşam için Eğitim Projesi" kapsamında "Sürdürülebilir Yaşam için Eğitim Projesi Modül İnceleme ve Etkinlik Geliştirme Çalıştayı" 29-31 Ocak 2024 tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleştirildi.

Çalıştaya Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Dairesinden proje ekibi, akademisyenler, Bakanlık ve UNICEF temsilcileri ile okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde okul yöneticileri ve öğretmenler katılım sağladı.

Proje kapsamında iklim değişikliğine dirençli bir toplum oluşturmak ve sürdürülebilir yaşam için eğitim farkındalığını kazandırmak amacıyla programlara entegre geliştirilen modüller alanlarında uzman öğretmenler ve akademisyenler tarafından incelendi, ders ve sınıf bazlı etkinlik taslaklarını geliştirme çalışmaları tamamlandı. Ayrıca Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında geliştirilen taslak öğretim programlarıyla projenin modülleri arasında uyum çalışmaları yürütüldü.

31-01-2024

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.