Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Sürdürülebilir Yaşam için Eğitimde Modül İnceleme ve Etkinlik Geliştirme Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir Yaşam için Eğitimde Modül İnceleme ve Etkinlik Geliştirme Çalıştayı Gerçekleştirildi.

15-17 Ocak 2024 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilen "Sürdürülebilir Yaşam için Eğitim Projesi Modül İnceleme ve Etkinlik Geliştirme Çalıştayı" Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığı ve UNICEF'in işbirliği ile hayata geçirilen "Sürdürülebilir Yaşam için Eğitim Projesi" kapsamında Ankara'da düzenlendi.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları, akademisyenler, Bakanlık ve UNICEF temsilcileri, proje ekibi, okul yöneticileri ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleşen çalıştay alanında uzman eğitimcileri bir araya getirildi.

Çalıştayda "Sürdürülebilir Yaşam için Eğitim Projesi kapsamında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademleri için geliştirilen modüllerin incelenmesi ve modüllere uygun etkinliklerin geliştirmesi amacıyla kademelere ait birçok oturumda inceleme ve geliştirme çalışmaları yerine getirdi.

Çalıştay sonucunda okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademesi için geliştirilen modüllerin değerlendirilmeleri tamamlandı. Öğrenci, öğretmen ve ailelere yönelik çeşitli etkinlik örnekleri geliştirildi. Projenin iletişim farkındalık faaliyetleri için taslak metinler oluşturuldu. 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.