Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Temel Eğitim Düzeyinde Öğrenme Kayıplarının Giderilmesi, Öğrenme Kayıplarının Önlenmesi Ve Öğretimin Güçlendirilmesi Projesi Hazırlık Çalıştayı Başladı.

Temel Eğitim Düzeyinde Öğrenme Kayıplarının Giderilmesi, Öğrenme Kayıplarının Önlenmesi Ve Öğretimin Güçlendirilmesi Projesi Hazırlık Çalıştayı Genel Müdürümüz Prof. Dr. Sayın Zarife SEÇER'in Açılış Konuşması İle Başladı.
Temel Eğitim Düzeyinde Öğrenme Kayıplarının Giderilmesi, Öğrenme Kayıplarının Önlenmesi Ve Öğretimin Güçlendirilmesi  Projesi Hazırlık Çalıştayı Başladı.

On iki pilot ilde 72 okulumuzda (36 ilkokul, 36 ortaokul) uygulanacak projenin hazırlık çalıştayında AR-GE ve Projeler Daire Başkanı Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI, akademisyenler, Genel Müdürlüğümüz uzmanları, Bakanlığımız hizmet birimlerinden temsilciler, UNICEF temsilcileri, okul yöneticileri ve öğretmenler hazır bulundu.

Açılış konuşmasında Bakanlık olarak son dönemde yürütülen çalışmalarla eğitim öğretim süreçlerinin daha verimli, daha ölçülebilir ve daha bilimsel olması adına birçok programın beceri temelli olarak yenilendiğine değinen Genel Müdürümüz Sayın Seçer; "Çalıştay kapsamında hazırlanacak olan programların uygulanması ile eğitim öğretim daha kalıcı hale gelecektir ve asıl hedefimiz olan öğretimin güçlendirilmesi gerçekleştirildiğinde şu an tartışılmakta olan birçok konu henüz oluşmadan önlenmiş olacaktır" ifadelerine yer verdi.

Çalışma gruplarında ders bazlı kritik öğrenme becerilerinin değerlendirilmesi, buna yönelik taslak müdahale stratejilerine yönelik önerilerin oluşturulması, öğrenme kayıplarının giderilmesi, öğretimin güçlendirilmesi gibi konular 3 gün sürecek çalıştayda müzakere edilecek olup , proje çalışmaları Haziran 2024'te tamamlanacaktır.

01-12-202301-12-202301-12-2023

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.