Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı İş Birliğiyle "Doğa Öncüleri Projesi" Birinci Grup Çevrim İçi Öğretmen Eğitimleri Tamamlandı.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı İş Birliğiyle

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF)  arasındaki "Doğa Öncüleri Projesi" iş birliği anlaşması kapsamında 19 Aralık 2023 ile 22 Aralık 2023 tarihleri arasında birinci grup çevirim içi öğretmen eğitimleri gerçekleştirildi.

Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları proje kapsamında "Doğa Öncüleri Projesi" ile Temel Eğitim çağındaki öğrencilerin doğayı yaşayarak ve severek öğrenmeleri aynı zamanda korumaları, doğadaki sorunlar için yenilikçi projeler ve teknolojik çözümler geliştirmeleri, canlı türlerini tanımaları, toplumsal değişime öncü olarak etkin rol almayı amaçladıklarını ifade etti.

Bu kapsamda 31 Ekim 2023-03 Kasım 2023 tarihleri arasında 4 günlük eğitici eğitimini tamamlayan öğretmenler,  pilot illerden gönüllülük esasına göre katılım sağlayan ortaokul branş öğretmenlerine mentörlük yaparak birinci grup çevirim içi öğretmen eğitimlerini gerçekleştirdiler. Eğitimlere  Ankara, Balıkesir, Bartın, Bolu, Çanakkale, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Muş, Ordu, Sinop, Sivas, Tunceli illerinden katılım sağlandı.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.