Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem GENÇOĞLU´ nun 2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem GENÇOĞLU´ nun 2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz;

Değerli Öğretmenlerimiz;

2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı, bugün itibariyle başlamış bulunmakta.

Sevgili Öğrenciler;

 

Yeni Eğitim Öğretim Yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Kimileriniz uzun ve meşakkatli yolun ilk adımlarını atarken kimileriniz bu yolda biraz daha ilerlemiş durumdasınız. Unutmayın ki; sabır ve azimle, en önemlisi sevgiyle aşamayacağınız engel yoktur. Sizler okumayı sevdikçe, okumaktan okula gitmekten haz aldıkça başarı basamaklarını çok rahat bir şekilde çıkacaksınız.

 

Sevgili Öğrenciler; geleceğimizin, ideallerimizin, güzide vatanımızın emanetçileri, sahipleri olduğunuzun bilincini her zaman taşıyın. Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, ideali yüksek, topluma faydalı bireyler olarak çok güzel başarılara imza atacağınıza, geleceğimize umut ışığı olacağınıza yürekten inanıyorum.

 

Değerli Öğretmenlerim;

Kutsal, özverili, fedakâr bir meslek icra ediyorsunuz. Vatanımızın her köşesinde azimle, sevgiyle, coşkuyla görevinizi yapıyor olmanız, takdire şayan bir durumdur. Sizler; vatanımızın evlatlarına, geleceğimize meşale oldukça, evlatlarımızın hayatlarına yön verdikçe pırıl pırıl bir nesille, dikenli yolları gül bahçesine dönüştürüp güzel yarınlara yürüyeceğiz.

 

Sayın Velilerimiz;

Çocuklarımıza, öğretmenlerimize, okullarımıza verdiğiniz desteklerden dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum. Unutmayalım ki, çocuklarımızın başarısı, hepimizin başarısıdır. Sizler destek olmazsanız, çocuklarımız çıktıkları bu yolda eksik kalırlar. Çocuklarımıza özgüveni, sevgiyi, saygıyı aşılarsak, onları bu doğrultuda geleceğe hazırlarsak sevgi dolu, azim ve başarılı bir geleceğin temelini atmış oluruz.

 

2017/2018 Eğitim Öğretim Yılının; öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize, idari ve yardımcı tüm personellerimize, velilerimize hayırlı olmasını diliyor; başarılı, umut dolu bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…

 

                                                                                                                                    Dr. Cem GENÇOĞLU

                                                                                                                               Temel Eğitim Genel Müdürü

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.