Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜ DR. CEM GENÇOĞLU TEOG SÜRECİNDE OKULLARI ZİYARET ETTİ

TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜ DR. CEM GENÇOĞLU TEOG SÜRECİNDE OKULLARI ZİYARET ETTİ

Dr. Gençoğlu’ndan Veli ve Öğrencilere Anlamlı Mesajlar

 Ziyaret ettiği kurumlarda veliler ve öğrencilerin heyecanlarına şahit olan Dr. Gençoğlu velilere, “Çocukların başarılarını salt akademik başarı olarak değerlendirmemek gerekir. Evet, akademik başarı önemlidir ama gerçek başarımız, çocuklara bir hayat vizyonu kazandırabilmek, şahsiyetli/karakterli/ahlaklı fertler yetiştirebilmek olacaktır. Sizin çocuklarınız, bizim de yavrularımız, onlar bize sizin emanetiniz. Ümit ediyorum ki TEOG’dan istediği puanları elde eden çocuklarımız, hayal ettikleri okullarda eğitim alma imkânı yakalarlar. Çocuklarımızın sınav kaygısı içinde bocalayan fertler olmasına izin vermeyelim, onların kendilerine olan güvenlerini, özdisiplinlerini artıracak bir tutum sergileyelim.  Hayatın uzun süreli bir maraton olduğu gerçeğini çocuklarımıza öğreterek onları, yaşam başarısına, sosyal başarıya odaklandıralım.” diyerek velilerin sınav/soru odaklı değil, hayat ve süreç odaklı bir bakış açısını çocuklarına kazandırmalarını tavsiye etti. Öğrenci velilerinin eğitimle ilgili fikir ve görüşlerini dinleyen Dr.Gençoğlu, öğrencilerle de sohbet ederek onlara; “Sizlerin gözlerinde umut, heyecan, insanlık, erdem odaklı bir gençlik görüyorum. Şu an sizlerin yerinde olmayı ve ülkemi daha ileri noktalara taşımak için var gücümle çalışmayı çok isterdim. Hayat, TEOG gibi akademik sınavları da kapsayan büyük bir sınavdır. Umudunu, inancını, azmini yitirmeyen; planlı çalışan her birey yaşam sınavında mutlaka başarılı olacaktır. Hepiniz bizim için değerlisiniz; ülkemiz, dünyamız ve insanlık için sizlerden çok şey bekliyoruz ve başaracağınıza inanıyoruz.” diye hitap ederek öğrencilerin TEOG uygulaması ile ilgili fikirlerini dinledi. Okul ortamında, normal ders sınavlarına girercesine yapılan TEOG’dan öğrencilerin memnun kaldığını gözlemleyen Dr. Gençoğlu, öğrencilere başarılı bir hayat diledi.

 

Dr. Gençoğlu: Tüm Dünyaya Model Olacak Bir Eğitim Alt Yapısı Oluşturacağız

Okul ziyaretlerinde, öğretmenler ve yöneticilerle de bir araya gelen Dr. Gençoğlu, öğretmen ve yöneticilerin TEOG’la ilgili tecrübelerini paylaştı. Dr. Gençoğlu, TEOG uygulamasından memnun olduklarını belirten öğretmen ve yöneticilere, eğitimi çağın ötesine taşımak ve tüm dünyaya model olacak bir eğitim alt yapısı oluşturmak için Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışmaları anlattı. Eğitimcilere, “Hizmete/kaliteye odaklanmış, insan yetiştiren, dünyayı şekillendiren bir sitemin parçası olduğumuz için çok mutlu olmalıyız. Bilim, irfan, ahlak ekseninde çocuklarımızı, dünyamıza ve ülkemize yönelik pozitif değer üreten bireyler olarak yetiştireceğiz. Öğretmen ve yöneticisi başarılı olan bir eğitim sisteminde başarı muhakkaktır. Bizler istikbalin neslini yetiştirme şuuruyla hareket ettiğimiz, özümüzden/tarihimizden ışık aldığımız sürece eğitim sistemimiz, güneş gibi topluma ve dünyaya ışıklar saçacaktır. Eğitim yaşantılarınızla ilgili sizlerden aldığımız dönütleri önemsiyor, mutlaka değerlendiriyoruz. Lütfen çocuklarımıza bireysel özelliklerine, kişisel yeteneklerine göre davranmayı, inisiyatif aldırmayı, bilgiye ulaşma ve onu kullanma yollarını öğretmeyi, ‘Sorunların çözümünde ben de varım.’ diyebilecek özgüveni kazandırmayı ihmal etmeyelim. Her birinize TEOG ve eğitim sürecindeki performansınız, özveriniz için teşekkür ediyorum. Velilerimizi, çocuklarımızı sizlere emanet ediyorum. Sağlıcakla kalın.”  diye hitap eden Dr. Gençoğlu, TEOG’un çok başarılı ve sorunsuz geçtiğini gözlemleyerek, tüm arkadaşlarına, eğitim çalışanlarına, velilere ve öğrencilere teşekkür ederek ziyaretlerini tamamladı.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.