Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜ TUNCAY MORKOÇ' UN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ YIL SONU MESAJI

TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜ TUNCAY MORKOÇ' UN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ YIL SONU MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Veliler;

2021-2022 Eğitim Öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Küresel salgının izlerini sildiğimiz bu günlerde, eğitim öğretim faaliyetlerinin tüm okullarımızda sorunsuzca tamamlanması eğitimin tüm paydaşlarının ortak başarısıdır. Bu nedenle eğitime gönül veren öğretmenlerimize, öğrencilerimizi her yönden destekleyen velilerimize ve kurallara riayet ederek sürecin kolay geçmesini sağlayan öğrencilerimize teşekkür ederim.

Sevgili Çocuklar,

Sizler, hayattaki en değerli varlıklarımızsınız. Bugün karne günü ve almış olduğunuz karne, derslerde göstermiş olduğunuz sadece bir dönemlik performansınızın göstergesi. Tüm öğretmenleriniz ve ailelerinizin size olan inancı asla bir karne ile sorgulanamaz. Gelecekte büyük işler başaracağınızı biliyoruz. Bu tatil döneminde dinlenmek, sportif ve sanatsal faaliyetlerde bulunarak yeni döneme enerjik ve umut dolu bir başlangıç yapabilirsiniz. Sizlere güveniyoruz.

Değerli Veliler,

Ülke genelinde yapmış olduğumuz çalışmalarla öğrencilerimizin temel eğitime olan erişim imkânlarını arttırmak ve kaliteyi arttırırken her zaman daha iyiyi arayan bir bakış açısıyla geleceğe emin adımlarla ilerlemek gayretindeyiz. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü olarak yarınımızın büyükleri, ülkemizin müreffeh yarınlarının teminatı olan öğrencilerimizin eğitim-öğretiminde sizlerle birlikte olacağız.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Küresel salgın süreci, eğitimin mekanik bir süreç olmadığını tüm dünyaya en iyi şekilde öğretmiştir. Öğretmenin öğrenciye kattıklarını hiçbir materyal ya da teknolojik araç sağlayamaz. Sevgisiyle, şefkatiyle ve özverisiyle bu dönemin başarılı bir şekilde tamamlanmasının en büyük mimarı siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Verdiğiniz emeklerden dolayı tüm meslektaşlarıma Temel Eğitim Genel Müdürlüğü adına teşekkür ederim.

Hepinize iyi tatiller diler, saygılar sunarım.

Tuncay MORKOÇ

Temel Eğitim Genel Müdürü

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.