Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ Zonguldak İline Bir Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi.

Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ Zonguldak İline Bir Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi.

Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ, eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde görüp incelemelerde bulunmak üzere ve "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi'' kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirmek amacıyla Zonguldak iline bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İbrahim ATAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN, il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımı ile bir istişare toplantısı düzenlendi.

Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ, temel eğitim verileri üzerinden değerlendirmelerde bulunarak, okul öncesinde okullaşma oranın artırılması, kapalı köy okullarında açılan anasınıfları, bağımsız anaokulları, taşıma kapsamına alınan okul öncesi öğrencileri, beslenme desteği sağlanan öğrenciler, okul bazlı bütçe yönetimi, kaynak kullanımı, okul bahçelerin çocuğa göre düzenlenmesi ve öğrenciler tarafından aktif kullanılması, spor alanlarının oluşturulması, spor malzemelerinin temini, müzik atölyelerinin oluşturulması ve öğrencilerin kullanımı için fırsat verilmesi, okul öncesinde 3 yaş grubunda okullaşma ve kadın istihdamı, okulların bünyesinde açılan anasınıflarının niteliklerinin geliştirilmesi, Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında desteklenen alanlar ve temel beceri eğitimleri gibi konularda yapılması gereken çalışmalar üzerine paylaşımlarda bulundu.

Daha sonra okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ, eğitim öğretim yılında yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

10-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-2022

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.