Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi "Bütüncül Okul Modeli" Tanıtım Toplantısı Ankara'da gerçekleştirildi.

Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi

Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi ortak finansmanı ve Genel Müdürlüğümüz ile Avrupa Konseyi iş birliğinde gerçekleştirilen Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi kapsamında geliştirilen "Bütüncül Okul Modeli"nin tanıtım toplantısı, 24 Ekim 2019 tarihinde, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği Başkanlığı, Merkezî Finans ve İhale Birimi temsilcileri, 110 pilot okulda görev yapan yöneticiler, öğretmenler, farklı kamu kuruluşları, İspanya Krallığı Büyükelçiliği, Belçika Krallığı Büyükelçiliği, Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Letonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Norveç Krallığı Büyükelçiliği, Romanya Büyükelçiliği, STK ve üniversite temsilcilerinin katılımıyla Ankara'da gerçekleştirilmiştir.

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem Gençoğlu; "Bakanlığımız, toplumun geleceğini kurma adına yüklendiği misyonu yerine getirmek amacıyla, çocuklarımızın ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmeleri ve geleceğe hazırlanmaları noktasında önemli çalışmalar ve projeler başlatmıştır. Bu çalışmalardan biri de bugün burada birlikte olmamızın vesile olan Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi projesidir. " ifadeleri ile açılış konuşmalarına başlamıştır.

Sayın Gençoğlu konuşmalarına;  "Sizlerden ilhamla çıktığımız yolda bugün tanıtımını yapacağımız Bütüncül Okul Modeli uygulamaları kapsamında illerinizde ve okullarınızda komisyonlar kurulacaktır. Bu komisyonlar ise okullarınızdaki mevcut duruma göre belirlenecek öncelik alanları doğrultusunda oluşturulacak okul iyileştirme ekipleriyle desteklenecektir. Sizlerden; tüm öğrenme ve öğretme süreçleri, demokratik okul kültürü uygulamaları, çocuk ve veli katılımı konularında liderlik etmenizi, içine bilginizi, yüreğinizi, saha deneyimlerinizi ekleyerek en iyi şekilde çalışacak bir yapı kurulmasına vesile olmanızı bekliyoruz. Bu iki gün boyunca proje, proje amaçları, bütüncül okul modeli ve bu modelde bizlere düşen görevlerle ilgili tanıtım, bilgilendirme ve görüş alışverişi yapacak ve hedeflerimizi varlığınızla daha da yükselteceğiz." ifadeleri ile devam etmiştir.

Projenin "Demokratik Okul Kültürü" bileşeni kapsamında gerçekleştirilen ve iki gün boyunca devam edecek tanıtım toplantısında ulusal ve uluslararası uzmanlar tarafından geliştirilen modele ilişkin bilgiler katılımcılarla paylaşılmıştır.

 

24-10-201924-10-201924-10-2019

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.