Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Temel Eğitimde Öğrenme Kayıplarını Önlemek İçin Müdahale Programı Geliştirme Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Temel Eğitimde Öğrenme Kayıplarını Önlemek İçin Müdahale Programı Geliştirme Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerdeki öğrenme kayıplarını gidermek, önlemek ve öğretimi güçlendirmek amacıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığı ile UNICEF iş birliğinde yürütülen "Temel Eğitimde Öğrenme Kayıplarının Giderilmesi ve Öğretimin Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında düzenlenen "Müdahale Programlarının Geliştirilmesi Çalıştayı," 15-19 Ocak 2024 tarihleri arasında Ankara'da başladı.

Projenin birinci adımında, öğrencilerin karşılaştığı öğrenme zorluklarının nedenleri titizlikle tespit edilerek çözüm odaklı stratejiler geliştirildi. Projenin ikinci adımında değerlendirme bataryaları geliştirildi. Projenin üçüncü adımı olan "Müdahale Programlarının Geliştirilmesi Çalıştayı," Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları, akademisyenler, Bakanlık ve UNICF temsilcileri, proje ekibi, okul yöneticileri ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleşti.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.