Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

UNICEF WASH Projesi, Eğiticilerin Eğitimi SUTEM Eğitim Programı

MEB VE UNICEF İş Birliğiyle Yürütülen ‘WASH Projesi’ Kapsamında Eğitim Programı Gerçekleştirildi.”
UNICEF WASH Projesi, Eğiticilerin Eğitimi SUTEM Eğitim Programı

UNICEF’ in teknik ve finansal desteğiyle hayata geçirilen “Temiz Ortam, Eksiksiz Eğitim: Yatılı Okullarda Gelişkin Hijyen Uygulamaları” konulu yatılı bölge ortaokullarının yönetici ve öğretmenlerine yönelik 3 günlük “Eğiticilerin Eğitimi Programı” 2-4 Eylül tarihleri arasında Ankara ili Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilmiştir.

 

Genel Müdürlüğümüzden 1 daire başkanı, 1 eğitim uzmanı, 1 öğretmen, 1 memur ile 26 ildeki yatılı bölge ortaokullarından toplam 48 okul müdürü ve öğretmenin katıldığı “Eğiticilerin Eğitimi SUTEM Eğitim Programı”, UNICEF ve EDUSER’in teknik destek ekibi tarafından verilmiştir.

 

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Yurtlar ve Pansiyonlar Daire Başkanı Sayın Yasin VURAL’ın açılış konuşmasıyla başlayan program, Projede görevli akademisyenler ve uzmanların sunularıyla devam etmiştir. 3 gün süren program; grup çalışmaları uygulamaya yönelik etkinliklerle daha verimli hâle getirilerek okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, Genel Müdürlüğümüz temsilcileri arasında iyi bir sinerji oluşturulmuştur.

 

Eğitim programında verilen aralarda ve program sonunda Bakanlık yetkilileriyle okul müdürleri ve öğretmenler bir araya gelip okullardaki sorunlar hakkında bilgi alış verişinde bulunmuşlardır. 

   

Eğiticilerin Eğitimi SUTEM Eğitim Programı’na katılan yatılı bölge ortaokul müdürü ve öğretmenlerden, bulundukları okullarda diğer öğretmen ve öğrencilere hijyen eğitimi vermesi beklenmektedir.

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.