Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Yatılı bölge ortaokullarında görev yapan rehberlik öğretmenlerine yönelik 8-9-10 Aralık 2017 tarihinde çalıştay yapılmıştır.

Öğretim programlarını tanıtma, mesleki yeterlilikleri ile diğer alanlardaki yetkinliklerini artırmaya yönelik olarak yatılı bölge ortaokullarında görev yapan rehberlik öğretmenlerine 8-9-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya ili Kemer ilçesinde bir çalıştay yapılmıştır.
Yatılı bölge ortaokullarında görev yapan rehberlik öğretmenlerine yönelik 8-9-10 Aralık 2017 tarihinde çalıştay yapılmıştır.

Ülke genelindeki yatılı bölge okullarında görev yapan rehberlik öğretmenlerine yönelik olarak 8-9-10 Aralık 2017 tarihlerinde Antalya ilinde bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

Söz konusu toplantıda öğretim programlarının ve materyallerinin geliştirilmesine sürecine ilişkin açıklamaların yanı sıra yatılı bölge okullarında görev yapan rehberlik öğretmenlerinin Düşünme Eğitimi, Program Okuryazarlığı, çatışma çözme, ihmal ve istismar gibi konularda yapılan çalışmalara yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmıştır.

Toplantının açılışında Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, Bakanlıkça eğitim ortamlarının iyileştirilmesine yönelik çeşitli çalışmaların yapıldığını ancak en önemli faktörün öğretmenler olduğunu, bunun için de öğrencilere gerekli özeni göstermeleri gerektiğini vurgulamıştır.

Söz konusu toplantıya katılan Temel Eğitim Genel Müdürü  Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU  ise; ailesinin yanından ayrılarak  yatılı bölge ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin sadece akademik anlamda değil sosyal anlamda da diğer  öğrencilere göre daha fazla ilgi ve özen gösterilmesine ihtiyaç duyulduğunu söylemiştir. Bunun yanı sıra öğretmenlerin çalışmakta olduğu okullarda karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini öğretmenlerimizle birlikte değerlendirileceğini belirtmiştir.

Konunun önemi ve hassasiyetinden dolayı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Erbay ÇOŞKUN ile Dr. Elif BAKAR da süreç boyunca öğretmenlere çeşitli sunumlar yapmışlar ve onların görüşlerini alarak ileriye dönük planlamaların ve iyi örnek uygulamalarının kamuoyu ile paylaşılacağını açıklamışlardır. 

 

11-12-201712-12-2017

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.