Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Yatılı Bölge Ortaokullarında Su ve Temizlik Eğitimi (Eğiticilerin Eğitimi) Programı Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Yurtlar ve Pansiyonlar Daire Başkanlığı ile UNICEF Türkiye Ofisinin teknik ve finansal desteğiyle hayata geçirilen Yatılı Bölge Ortaokullarında Su ve Temizlik Eğitimi (Eğiticilerin Eğitimi) programı, 15 Şubat 2016 Pazartesi günü Anadolu Hotels Downtown Ankara otelinde başladı. Eğitim programının açılışına MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Dr. Cem Gençoğlu, MEB Bakan Danışmanı Sayın Ersin Balcı, UNICEF Türkiye Temsilci Yardımcısı Sayın Lieke van de Wiel, Yurtlar ve Pansiyonlar Daire Başkanı  Sayın Yasin Vural ile daire personeli, akademisyenler ve YBO yönetici ve öğretmenleri katıldı.     
Yatılı Bölge Ortaokullarında Su ve Temizlik Eğitimi (Eğiticilerin Eğitimi) Programı Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Yurtlar ve Pansiyonlar Daire Başkanlığı ile UNICEF Türkiye Ofisinin teknik ve finansal desteğiyle hayata geçirilen Yatılı Bölge Ortaokullarında Su ve Temizlik Eğitimi (Eğiticilerin Eğitimi) programı 15 Şubat 2016 Pazartesi günü Anadolu Hotels Downtown Ankara otelinde başladı. Eğitim programının açılışına MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Dr. Cem Gençoğlu, MEB Bakan Danışmanı Sayın Ersin Balcı, UNICEF Türkiye Temsilci Yardımcısı Sayın Lieke van de Wiel, Yurtlar ve Pansiyonlar Daire Başkanı  Sayın Yasin Vural, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Sayın Mücahit Akgün, Bakanlık personeli, akademisyenler, YBO yönetici ve öğretmenleri katıldı.

Program açılışında bir konuşma yapan UNICEF Türkiye Temsilci Yardımcısı Lieke van de Wiel Unicef’in 64 yıldan beri Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde çalışmalar yaptığını söyledi. Bakanlıkla bir çok alanda işbirliği yaptıklarını belirten Wiel ‘Haydi Kızlar Okula’ gibi eğitimin kapsayıcılığına katkı sağlayan projeleri örnek gösterdi.

Daha sonra kürsüye gelen Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu ülkemizde şu anda 341 Yatılı Bölge Ortaokulu bulunduğunu, bu okullarda daha çok dezavantajlı bölgelerden ve ailelerden gelen öğrencilerin eğitim gördüğünü söyledi. Yatılı okullarla ilgili görevlerin eğitimciliğin sorgulanmasına fırsat verdiğini belirten Dr. Gençoğlu yapılacak bu eğitim programının önemine vurgu yaptı.

Daha sonra SUTEM eğitimi proje tanıtımı Prof. Dr. Neriman Aral tarafından,  ihtiyaç analizi ve izleme değerlendirme çalışmalarının tanıtımı da Prof. Dr. Şener Büyüköztürk tarafından yapıldı.

 Açılış töreninden sonra eğitim çalışmalarına devam edildi. Eğitim programı ikişer günlük 3 bölüm halinde toplam 6 gün sürecek.

18-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-2016

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.