Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Yemekte Denge Eğitimi Projesi

2011 yılından itibaren Genel Müdürlüğümüz ile Sabri Ülker Vakfı iş birliğinde yürütülen Yemekte Denge Eğitim Projesinin 7. yıldönümü İstanbul Feriye Sarayı’nda düzenlenen özel bir etkinlikle kutlandı.
Yemekte Denge Eğitimi Projesi

Genel Müdürlüğümüz ile Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı iş birliğinde yürütülen “Yemekte Denge Eğitimi” projesinin genel amacı, temel eğitim çağındaki çocukların fizyolojik ve psikolojik açıdan kaliteli ve uzun bir yaşam sürdürmeleri için yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı geliştirmelerine katkı sunmaktır. Proje çalışmaları Antalya, Aydın, Erzurum, Kayseri, Kahramanmaraş, Sinop, Gaziantep, İzmir, İstanbul ve Trabzon illerinde proje faaliyetleri devam etmektedir.

Proje kapsamında her yıl öğretmenlerimize yönelik “İyi Uygulamalar” yarışması düzenlenmektedir. Uygulama sürecindeki yöntem ve teknikleri ortaya koyan “İyi Uygulamalar” yarışması ile projeyi okullarda birebir uygulayan öğretmenlerimizin geliştirdiği farklı yöntemlerin paylaşılması amaçlanmaktadır.

Yarışmada dereceye giren öğretmenlerimize ödüllerinin takdim edildiği ve proje kapsamında öğrencilerimiz için geliştirilen hikâye kitabının tanıtımının yapıldığı tören, 25 Aralık 2017 Pazartesi günü İstanbul Ortaköy Feriye Sarayı’nda gerçekleştirilmiştir.  Söz konusu törene Vakfın üst düzey temsilcileri ile Genel Müdürlüğümüz yetkilileri ve projenin uygulandığı illerden gelen öğretmenlerimiz katılmışlardır.

 

29-12-201729-12-201729-12-2017

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.