Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Yenilenen Öğretim Programlarına Göre Hazırlanacak Ders Kitabı Yazarlarına Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirilmiştir.

Genel Müdürümüz Dr. Cem GENÇOĞLU’nun açılış konuşmaları ile 20 Eylül 2017 tarihinde başlayan ve üç gün sürecek olan Yazar Bilgilendirme Toplantısı başlamıştır.
Yenilenen Öğretim Programlarına Göre Hazırlanacak Ders Kitabı Yazarlarına Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirilmiştir.

İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi’nin zorunlu dersler bölümünde yer alan, temel becerileri kapsayan, değerler eğitimine önem veren bir yaklaşım içerisinde sade ve yaşamla ilişkilindirilecek şekilde güncelleme çalışmaları tamamlanan ve 2018-2019 eğitim öğretim yılında uygulanacak olan derslerin öğretim programlarına uygun ders kitaplarının hazırlık çalışmalarına çeşitli illerde başlanmıştır.

Bu kapsamda 20-22 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul’da il milli eğitim müdür ve müdür yardımcılarının, şube müdürlerinin, akademisyen ve yazarların katılımıyla 3 günde gerçekleştirilecek olan yazar bilgilendirme toplantısında Dr. Cem GENÇOĞLU Temel Eğitimin Felsefesi hakkında açıklamalarda bulundu. Genel Müdürümüz öğretim programlarının iyi anlaşılması gerektiğini, ders kitaplarının derslerin işlenmesinde en önemli araç olarak görüldüğünü, basit ancak nitelikli ders kitaplarının hazırlanmasının önemini vurguladı.

Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Elif Bakar’ın Program Okuryazarlığı ve Yeterlilikler Çerçevesi ile Ders Kitaplarının Hazırlanmasında Dikkat Edilecek Hususlar konulu sunumlarıyla devam eden yazar bilgilendirme toplantısında kitap yazımında yazar ve editörlerin ihtiyaç duyacakları ders kitaplarında değerler eğitimi, ölçme ve değerlendirme, rehberlik, mevzuat konuları hakkında bilgilendirme yapılırken ders kitaplarının değerlendirilmeye alındığı panel sistemi de yazarlara tanıtılmıştır.

Fen Bilimleri, Matematik ve İngilizce alanlarındaki ders kitaplarını hazırlayacak olanlara yönelik bilgilendirme toplantısının ikinci ayağı 25-27 Eylül 2017 tarihlerinde Türkçe, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Müzik ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük alanlarındaki ders kitaplarını hazırlayacak olan yazar, akademisyen ve yöneticilerle İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

 

22-09-201722-09-201722-09-201722-09-2017

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.