Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Çanakkale Savaşlarının 103. Yıldönümü Anma Törenleri Kapsamında Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması Sonuçları

“Çanakkale Savaşlarının 103. Yıl Dönümü Anma Törenleri” kapsamında Genel Müdürlüğümüzce ülke genelindeki resmî ortaokul öğrencileri arasında Çanakkale Savaşlarının ruhunu ve özünü anlatan, yaşanmış olayları kapsayan “Resim, Şiir ve Kompozisyon” dallarında düzenlenen yarışmaya istinaden eserler, 12-13-14 Mart 2018 tarihinde Genel müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilmiştir. 
Çanakkale Savaşlarının 103. Yıldönümü Anma Törenleri Kapsamında Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması Sonuçları

“Çanakkale Savaşlarının 103. Yıl Dönümü Anma Törenleri” ana başlığından hareketle öğrencilerin; Çanakkale Savaşının dünü, bugünü ve yarınına ilişkin duygu ve düşüncelerini sosyal, kültürel ve tarihi önemini,  ulusal ve uluslararası barış, dostluk, kardeşlik duygu ve düşünceleri ile geçmiş kültürel değerlerle yeni kültürel değerler arasında kurduğu bağı,  gözlemlerini vb. yansıtan resim, şiir ve kompozisyon yazma yarışmasında dereceye giren eser ve öğrenciler ile ödüller aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.  

 

RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

DERECE

ADI SOYADI

İL

İLÇE

OKUL

ÖDÜLLER

1.

Ayşegül KILINÇ

İSTANBUL

Bahçelievler

Yunus Emre İmam hatip Ortaokulu

3000 TL

2.

Hazel AYAN

ANKARA

POLATLI

Bedriye Halil Naci Mıhçıoğlu  Ortaokulu

2500 TL

3.

Beyza MİRAY

TRABZON

ORTAHİSAR

Bener Cordan  Ortaokulu

2000TL

Mansiyon

Hira Nur Öztaş

KIRŞEHİR

ÇİÇEKDAĞI

Şehit Öğretmen Bayram Tekin Ortaokulu

1500TL

 

ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

DERECE

ADI SOYADI

İL

İLÇE

OKUL

ÖDÜLLER

1.

Elif Ece UluDoğan

ISPARTA

ULUBORLU

Çakır Hasan Ortaokulu

3000 TL

2.

Zeynep Dilek Yeniyurt

NİĞDE

BOR

Şehit Ramazan Konuş Ortaokulu

2500 TL

3.

Narin Erçelik

MUĞLA

FETHİYE

Yusuf İZZET Gökçe Ortaokulu

2000TL

Mansiyon

Seda  Nur  Soydan

BARTIN

MERKEZ

Akçamescit  Ortaokulu

1500TL

 

KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

DERECE

ADI SOYADI

İL

İLÇE

OKUL

ÖDÜLLER

1

Edanur ARISOY

YOZGAT

BOĞAZLIYAN

Gazipaşa Ortaokulu

3000 TL

2

Helin COŞAR

AMASYA

MERZİFON

Vali Hüseyin Poroy  Ortaokulu

2500 TL

3

Halenur Ertürk

TRABZON

BEŞİKDÜZÜ

Şehit Öğretmen Gürhan Yardım Ortaokulu

2000TL

Mansiyon

Mustafa ÖZCANLI

ADANA

KOZAN

İsmet İnönü Ortaokulu

1500TL

 

Resim, şiir ve kompozisyon yazma yarışması dallarında dereceye giren öğrencilere 23-25 Nisan 2018 tarihleri arasında Çanakkale İlinde düzenlenecek törenle ödülleri verilecektir.

 

Çanakkale Savaşlarının 103. Yıldönümü Anma Törenleri Kapsamında;

Resim Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında 2. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında 3. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında Mansiyon alan Eser İçin Tıklayınız.

 

Şiir Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Şiir Yarışmasında 2. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Şiir Yarışmasında 3. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Şiir Yarışmasında Mansiyon alan Eser İçin Tıklayınız.

 

Kompozisyon Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Kompozisyon Yarışmasında 2. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Kompozisyon Yarışmasında 3. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Kompozisyon Yarışmasında Mansiyon alan Eser İçin Tıklayınız.

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 0(312) 413 16 00 / 0(312) 413 18 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.