Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

“Bir Düşün Sen” Millî Ulaşım Teknolojilerine Yönelik Tasarım Yarışması

Millî Eğitim Bakanlığının genel amaçları doğrultusunda, Türkiye genelindeki resmî ve özel tüm ortaokullarda öğrenim gören öğrenciler arasında teknoloji ve tasarım sürecini anlayabilen, yorumlayabilen, yönetebilen, değerlendirebilen; teknoloji ve tasarım süreçlerini hem kendisi hem de yaşadığı toplum yararına kullanabilen, yenilikçi düşünebilen öğrencilerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüz ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğiyle “Bir Düşün Sen” adlı millî ulaşım teknolojilerine yönelik tasarım yarışması düzenlenmiştir.
“Bir Düşün Sen” Millî Ulaşım Teknolojilerine Yönelik Tasarım Yarışması

Ülkemizde bilim, sanayi ve teknoloji alanlarındaki gelişmeler doğrultusunda millî ürünlerin üretiminin arttığı gerçeğinden yola çıkarak öğrencilerden yaşadığı bölgedeki ulaşım sorunlarına çözüm getiren, var olan veya olmayan alternatif ulaşım araçları ve sistemleri ile toplu taşımaya yeni bakış açısı geliştiren millî ulaşım teknolojilerine yönelik aşağıdaki konu başlıklarında bir tasarım çizmeleri ve ayrıca tasarımlarını marka, logo ve slogan ile ifade etmeleri beklenmektedir.

 

KATEGORİLER

 

1- Millî Otomobil

2- Millî Kara Toplu Taşıma Ulaşım Aracı

3- Millî Raylı Taşıma Ulaşım Aracı

4- Millî Hava Ulaşım Aracı

5- Millî Deniz Ulaşım Aracı

 

Yarışma kapsamında, her ilden beş kategoride ilk üçe giren eserler Genel Müdürlüğümüze gönderilecektir. Genel Müdürlüğümüzce oluşturulan seçici kurul tarafından sergilenmeye değer görülen 100 eserin sahibi öğrenciler ve danışman öğretmenleri Mayıs ayında Ankara’ya davet edilerek Türkiye Sergisi düzenlenecektir. Ayrıca sergilenen 100 eser katalog halinde basılacaktır.

 

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayınız.

Yarışma Afişi İçin Tıklayınız.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.