Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüze Bağlı Yatılı Bölge Ortaokullarında Öğrenim Gören Öğrencilerin Katılımı ile Düzenlenen ‘’Resim ve Hikaye Yazma Yarışması’’ Sonuçlanmıştır.

Bakanlığımıza bağlı yatılı bölge ortaokullarında öğrenim gören öğrenciler arasında“YBO’da Yaşam” ana başlığından hareketle öğrencilerin öğrenim gördükleri yatılı bölge ortaokulundaki anılarını, arkadaşlıklarını, okulları ile ilgili duygu ve düşüncelerini, okuluyla kurduğu bağını, gözlemlerini vb. yansıtan resim ve hikâye yazma yarışması sonuçlanmıştır.
Genel Müdürlüğümüze Bağlı Yatılı Bölge Ortaokullarında Öğrenim Gören Öğrencilerin Katılımı ile Düzenlenen ‘’Resim ve Hikaye Yazma Yarışması’’ Sonuçlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın genel amaçları doğrultusunda, ülke genelindeki Genel Müdürlüğümüze bağlı yatılı bölge ortaokullarında öğrenim gören öğrenciler arasında öğrencileri yazmaya özendirmek, var olan yazma potansiyelini keşfedip ortaya çıkarmak ayrıca öğrencilerin kendilerini resim sanatı ile ifade etmelerine olanak vermek, duygu, düşünce ve hayallerini ifade etme kabiliyetini geliştirmek, öğrencilere okulunu temsil etme bilinci kazandırmak ve öğrencilerin kendine güven duygusunu arttırmak amacıyla “YBO’da Yaşam” ana başlığından hareketle öğrencilerin öğrenim gördükleri yatılı bölge ortaokulundaki anılarını, arkadaşlıklarını, okulları ile ilgili duygu ve düşüncelerini, okuluyla kurduğu bağını, gözlemlerini vb. yansıtan resim ve hikâye yazma yarışması 13.03.2019-15.04.2019 tarihleri arasında düzenlenmiş olup, oluşturulan komisyonlarca değerlendirilerek dereceye giren eser ve öğrenci bilgileri web sitemizde yayınlanmıştır.

Dereceye Giren Öğrenci Bilgileri İçin Tıklayınız.

Hikâye Yazma Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Hikâye Yazma Yarışmasında 2. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Hikâye Yazma Yarışmasında 3. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Mansiyon Ödülü İçin Tıklayınız.

Mansiyon Ödülü İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında 2. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında 3. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Mansiyon Ödülü İçin Tıklayınız.

Mansiyon Ödülü İçin Tıklayınız.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.